Epidemiologia

1. Nadzor nad stanem sanitarnym placówek ochrony zdrowia.

2. Ochrona zdrowia ludzkiego poprzez zapobieganie powstawaniu chorób zakaźnych i zakładowych poprzez sprawowanie bieżącego nadzoru sanitarnego.

3. Działania mające na celu poprawę wykonawstwa szczepień ochronnych ze szczególnym uwzględnieniem poprawy gospodarki preparatami szczepionkowymi wielodawkowymi.

4. Zwalczanie chorób zakaźnych, pełne i wnikliwe przeprowadzanie dochodzeń epidemiologicznych w ogniskach chorób zakaźnych.

5. Nadzór nad ostrymi porażeniami wiotkimi, zgodnie z wytycznymi WHO.

6. Monitoring wybranych chorób odzwierzęcych i odzwierzęcych czynników chorobotwórczych w związku z nowelizacją ustawy z 11 marca 2004r.(Dz. U. z 2004r. Nr 69, poz. 625).

7. Prowadzenie nadzoru nad inwazyjną chorobą meningokokową zgodnie z obowiązującymi wytycznymi.

Wirtualna Akademia Grypy

Wirtualna Akademia Grypy to platforma e-learnigowa, dzięki której pracownicy ochrony zdrowia i nie tylko, mają możliwość podnoszenia swojej wiedzy na temat grypy, powikłań pogrypowych i ich profilaktyki.

Czytaj więcej...

Świerzb

W związku z kierowanymi do organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej w naszym województwie zgłoszeniami o wystąpieniu świerzbu, w załączeniu przekazujemy materiały mogące pomóc w ustaleniu wzorców postępowania w odniesieniu do procedur związanych z zapobieganiem, wykrywaniem, a przede wszystkim zwalczaniem świerzbu.

Czytaj więcej...

Poradnik dla gabinetów stomatologicznych

Przestawiamy Państwu poradnik dla gabinetów stomatologicznych “Jak bezpiecznie i higienicznie świadczyć usługi w gabinecie stomatologicznym” przygotowany przez zespół redakcyjny Oddziału Nadzoru Epidemiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.
Projekt powstał z inicjatywy zespołu w celu zwiększenia bezpieczeństwa zarówno pracowników jak i pacjentów gabinetów stomatologicznych. Zawarte w nim informacje odnoszą się do najnowszych wytycznych, zaleceń oraz publikacji co gwarantuje jego jakość merytoryczną.
Pragniemy również zaznaczyć iż poradnik został pozytywnie zaopiniowany przez Małopolskiego Konsultanta do Spraw Stomatologii w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją.

 

Zobacz

Polecamy

Kontakt

Punkt Informacyjny:
tel. + 48 222 500 115
fax. +48 12 289 05 00

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2022  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wieliczce